Wystawa „Olbrzymy Oceanów”

Dzisiaj zabieramy Was do galerii handlowej. Tak doskonale widzicie jedziemy do galerii handlowej. Nie mniej jednak nie będzie to spacer po naszych ulubionych sklepach. W galerii handlowej Gminni Park w Tarnowie możemy zobaczyć interaktywną wystawę na której poznamy największych przedstawicieli wodnego świata.

Lubicie galerie handlowe? My szczerze mówiąc z wiekiem coraz mniej i jeżeli mamy okazję to buszujemy po sklepach internetowych. Chcąc nie chcąc niekiedy musimy odwiedzić galerię osobiście. Szczerze mówiąc to na wystawę trafiliśmy przypadkiem, ponieważ naszym głównym celem nie była wystawa, a nowe buty dla młodzieży. Na miejscu zostaliśmy jednak bardzo miło zaskoczeni. Znacie to? Tłumy ludzi, kolejki do sklepów, po drodze pełno zabawek, automatów i ruchomych zabawek. Nasze dzieci nie należą do cierpliwych i po chwili zaczynają roznosić już witryny sklepowe, tym bardziej ucieszyłam się, gdy od wejścia przywitał nas imponujących rozmiarów płetwal błękitny!


Zaglądnij też tutaj:


Interaktywna wystawa ” Olbrzymy Oceanów” to okazja do zapoznania się z przedstawicielami podwodnego świata. W galerii rozmieszczonych zostało 12 bardzo realistycznych replik zwierząt zamieszkujących morskie głębiny. Do zobaczenia mamy m.in.:

  • kaszalota spermacetowego,
  • kałamarnicę olbrzymią,
  • orkę oceaniczną,
  • żarłacza białego,
  • płetwala błękitnego i wiele innych.

Dodatkowo do dyspozycji zwiedzających jest specjalna strefa VR, dzięki której można popływać w otoczeniu ryb i ssaków morskich. Ale uwaga! W głębinach czekają na nas też rekiny! 🙂 Jeżeli mamy za mało wrażeń to w strefie gastro ustawiona jest specjalna ściana dźwiękowa z odgłosami morskich olbrzymów. Co powiecie na małe co nie co i zanurzenie się w dźwiękach morskich głębin. Powiem Wam, że to miła odskocznia od gwaru panującego w galerii.

Spacerując po galerii możecie trafić również na gablotę z trofeami nurków: zawierającą szczęki i zęby. Przy każdym z eksponatów umieszczony jest monitor, na którym wyświetlane są filmy edukacyjne z eksponowanymi zwierzętami, dzięki temu mamy okazję jeszcze bliżej poznać zwyczaje morskich olbrzymów.

Wystawa do zwiedzania dostępna jest w godzinach otwarcia centrum handlowego: 9:00- 21:00 od poniedziałku do soboty. Oczywiście wstęp jest całkowicie darmowy. Możecie ją oglądać od 2 lutego do 4 marca! Więc jeżeli jeszcze jej nie widzieliście to śpieszcie się!

A Wam podobają się wystawy w tak nietypowych miejscach? Dajcie znać w komentarzach.

Do zobaczenia na trasie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *