Cześć! Bardzo cieszymy się, że do nas trafiłeś/aś.

Witamy Cię w miejscu gdzie z wielką przyjemnością, będziemy opisywać nasze podróżnicze wspominki, dzielić się praktycznymi poradami i ciekawostkami. Bardzo chętnie odkryjemy nowe dla nas rejony Polski a w przyszłości kto wie gdzie zaniosą nas nasze nogi i głowy pełne pomysłów? 🙂

Z chęcią pokażemy Wam, że podróżowanie jest dla każdego i zdecydowanie nie trzeba być milionerem by odkrywać nowe miejsca na mapie, a podróże z dziećmi cieszą podwójnie.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zwyczajną rodzinką, ludźmi pracującymi na etatach, zupełnie nie związanymi z podróżami czy nawet social mediami. Prowadzenie bloga i tworzenie swojego miejsca w sieci jest dla nas zupełną nowością i cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na ten krok.

Jeżeli chodzi o podróżowanie to nie jesteśmy typami z bogatą historią podróżniczą, oczywiści każde z nas jeździło tu i ówdzie, natomiast odkąd w naszym stadku pojawiły się dzieci nasze plany podróżnicze skupiamy głównie wokół nich. Chcemy pokazywać im świat, zaszczepić w nich odwagę i chęć do odkrywania nowych miejsc, kolekcjonowania wspomnień. Ten blog to również wspaniała okazja do tego by ciągle podróżować, zwiedzać i pokonywać własne ograniczenia.

Zdecydowanie nie jesteśmy typami odkrywców, którzy na tydzień potrafią zaszyć się w buszu z aparatem fotograficznym. Lubimy wygodę, ale nie mamy wygórowanych standardów. Każda wycieczka, ta bliska czy daleka jest dla nas osobistym odkryciem.

Lubimy spontaniczne wyjazdy, ale zdecydowanie bardziej cenimy sobie stabilizację i bezpieczeństwo. Staramy się racjonalnie planować wydatki na naszych wojażach. Chociaż przyznajemy, że różnie nam to wychodzi.

Pewnie do tego po czasie sami dojdziecie, ale jesteśmy zdecydowanie podróżniczymi łasuchami, kochamy jeść i poznawać uroki regionalnych restauracji. Uwielbiamy piesze wycieczki po górach. Lubimy spokój i wylegiwanie się na plaży, chociaż przeważnie po 2 dniach zaczyna nas nosić i wyruszamy w rejs po okolicy.

Ok. Czas się przedstawić.

Agata

Główna prowokatorka wyjazdów i zamieszania. Pasjonuje ją fotografia, chociaż nigdy nie miała nic wspólnego z profesjonalnym robieniem zdjęć. Zwykle odpowiedzialna za wyszukiwanie ciekawych noclegów, czy miejsc do zwiedzania. Uwielbia aktywne podróżowanie i kontakt z naturą. Dodatkowo pasjonuje się modą, czyta książki motywacyjne i za pewne nie raz będzie chciała przemycić te tematy i tutaj.

Marek

Mistrz organizacji i spinania budżetu. To dzięki niemu nie zgubimy się nigdzie na trasie i zawsze mamy spakowane wszystko co potrzeba. Oaza spokoju i rozsądku. Kocha górskie wycieczki i leniuchowanie przy basenie. Przed każdym wyjazdem robi dokładny research i zawsze wie gdzie pojechać i co zobaczyć. Wielki fan Harego Pottera.

Wojtek

Pasjonat dinozaurów i wszelkich prehistorycznych stworzeń, pasjonuje się tym już od ok 1,5 roku więc zaczyna być poważnie. W przyszłości chce zostać paleontologiem i w każdym miejscu doszukuje się nowego okazu do swojej kolekcji. Główny pomysłodawca odwiedzania Parków Dinozaurów.

Wiktoria

Człowiek zagadka, wiecznie uśmiechnięta chociaż nie łatwo ją zadowolić. To Ona wyznacza nam przerwy w podróżowaniu i w egzekwowaniu swoich planów nie bierze jeńców. Uwielbia jeść i próbować nowe smaki, zwłaszcza te słodkie. Królowa placów zabaw.

Nasz cel to pokazanie, że podróżowanie jest dla każdego. Wystarczy tylko pomysł i chęci. Nasze wycieczki planujemy w głównej mierze samodzielnie. Szukamy okazji. Podobnie jak większość polskich rodzin mamy ograniczony budżet i czas na podróżowanie. Pokazujemy, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata by zachwycić się otaczającym nas światem.

WSPÓŁPRACA

Media społecznościowe nie są naszym źródłem dochodu, jeżeli jednak w jakiś sposób content, który tworzymy przypasował by Wam do gustu to było by nam bardzo miło zrobić coś wspólnie. Chętnie podejmiemy się nowych wyzwań.

W razie chęci współpracy prosimy o kontakt mailowy lub na naszych profilach społecznościowych.