Winter Kindgom Energylandia- miejsce dla całej rodziny

Bo kto powiedział, że do parków rozrywki jeździ się tylko w lecie? A no właśnie Energylandia i Winter Kingdom w Zatorze pokazuje nam, że na dobrą zabawę zawsze jest odpowiednia pora i wiek. 🙂

W prawdzie do Zimowego królestwa zabawy trafiliśmy niemal rzutem na taśmę, bo w przed ostatni dzień zimowego sezonu… To jednak była to dla nas wielka przyjemność.

Winter Kingdom – tak nazywa się zimowy sezon w tym największym w Polsce parku rozrywki, cieszył nas od 26.11.2022 do 08.01.2023 r. Organizatorzy jak co roku przeszli samych siebie. Przekraczając bramę mieliśmy do dyspozycji nie tylko całoroczne atrakcje jak rollercoastery, kolejki górskie, karuzele, szalone młoty, ale też np. możliwość porozmawiania z prawdziwym świętym Mikołajem! A to wszystko w pięknej zimowo-świątecznej scenerii.

Winter Kingdom

Dlaczego piszemy o tym dopiero teraz? A no właśnie dlatego, że sami trafiliśmy tu przeddzień zamknięcia. Znacie to? Kupujecie bilety wcześniej, planujecie urlop, myślicie co by tu ze sobą zabrać a Wasze pociechy TRACH! lądują u lekarza. Niestety takie historie to nic dziwnego dla rodzin z dziećmi. Taka była dla nas właśnie końcówka 2022 roku. Niekończące się wyprawy po lekarzach, wycieczki w poszukiwaniu leków po lokalnych aptekach… życie 🙂 Na szczęście początek 2023 r. tknął w nas nowe życie i wróciliśmy do naszych wyjazdów.

Po wejściu na dziedziniec wita na ogromna choinka, która naprawdę robi wrażenie. Na lewo znajdują się kasy gdzie można kupić swój bilet. My ze względu na to, że mieliśmy bilety w wersji elektronicznej przechodzimy od razu do bramek, gdzie miły Pan ochroniarz skanuje je czytnikiem i zaprasza do wejścia.

Dekoracje świąteczne naprawdę robiły wrażenie i mimo iż śniegu nie było czuć było tą magię. Organizatorzy chwalili się największym w Polsce ogrodem świateł i na prawdę nie przesadzali. Cały park rozrywki udekorowany był w istnie bajkowym klimacie a po zmroku działa się prawdziwa magia.

Czy wiecie, że wykorzystali do dekoracji aż 5 mln światełek!


Może Ci się też spodobać:

Atrakcje w Winter Kingdom:

Winter Kindgdom to nie tylko świąteczna atmosfera, elfy i światełka, to przede wszystkim miejsce do wspólnej rodzinnej zabawy i świetnie spędzonego czasu. Do dyspozycji mieliśmy:

  • Rollercoastery, karuzele, kolejki górskie, młoty,
  • Ogromne koło młyńskie, z którego rozpościerał się przepiękny widok,
  • Snowtubing ( zjazd na pontonach),
  • Lodowisko,
  • Różne warsztaty o tematyce świątecznej: pisanie listów do św. Mikołaja, ozdabiania pierniczków, czy tworzenia ozdób świątecznych.
  • Jarmark Bożonarodzeniowy, który w prawdzie nie był zbyt duży ale oferował wiele pysznego, ciepłego jedzenia, którym możnabyło się ogrzać.
  • Oczywiście nie było by Zimowego Królestwa bez możliwości spotkania ze świętym Mikołajem we własnej osobie.
  • Przepyszna zimowa gorąca czekolada, grzane winko ( było też w wersji bezalkoholowej :))

Naprawdę atrakcji była cała masa. Mimo, że spędziliśmy tam cały dzień to nie udało nam się wszystkiego zobaczyć.

Nasze rady:

Przede wszystkim ubierzcie się wygodnie i ciepło. Pogoda naprawdę może spłatać Wam figla. Nam się udało i słoneczko towarzyszyło nam przez cały pobyt. Lepiej jednak mieć przy sobie ubranie na przebranie, ciepłą kurtkę a dzieci ubrać w kombinezony zimowe. Przydadzą się też rękawiczki, szalik i termos z ciepłą herbatką 🙂 Po za tym bawcie się dowoli! Pamiętajcie o bezpieczeństwie i nie gubcie uśmiechu z ust. Poczujcie się jak dzieci i dajcie się porwać zabawie.

W prawdzie sezon Winter Kingdom w Energylandii dobiegł już końca, organizatorzy szykują się na rozpoczęcie sezonu wiosennego.

Ale być może spotkamy się tam w przyszłym roku? Tak, że do zobaczenia!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *