DINO Zatorland- Polski Jurasic World!

Halo, Halo! Mamy tu fanów dinozaurów? Jeżeli tak, to idealnie się składa, ponieważ dzisiaj zabieramy Was na fascynującą przygodę po świecie prehistorycznych stworzeń! Ubierzcie wygodne buty i wybierzcie się z nami na spacer do Zatorland – polskiego Jurasic World.

Nie od dzisiaj wiadomo, że w naszej megarożkowej rodzince mamy prawdziwego znawcę dinozaurów. Wojtuś od najmłodszych lat pielęgnuje w sobie miłość do tych prehistorycznych gadów. Z namiętnością przegląda encyklopedie w poszukiwaniu zdjęć dinozaurów, a najlepszą dobranocką dla niego są ich opisy. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wielkim wysiłkiem dla nas jest powtarzanie w kółko nazw dinozaurów. Dla Wojtusia jest to bułka z masłem. Do dzisiaj nie wiemy kiedy Wojtek robi nas w tzw.” balona” opowiadając o nowych okazach, a kiedy mówi prawdę. Skoro na naszym pokładzie mamy prawdopodobnie przyszłego paleontologa, nie mogliśmy odpuścić wyprawy do parku dinozaurów.

Zatorland

To składający się z trzech parków rozrywki kompleks rodzinnej zabawy. Zlokalizowany jest w niewielkiej miejscowości w województwie małopolskim- Zator( między Oświęcimiem a Wadowicami). Jest to prawdopodobnie jedyny w Europie obiekt tego typu, łączący w sobie walory edukacyjne i rozrywkowe. Każdy z parków rozrywki w Zatorlandzie poświęcony jest innej tematyce. Mamy tu między innymi:

  • Park Ruchomych Dinozaurów.
  • Park Owadów.
  • Park Mitologii

Poniżej przedstawiamy mapę obiektu, zapożyczoną ze strony organizatorów. Jak widać park ten jest ogromny i wprost nafaszerowany atrakcjami.

zdjęcie pochodzi ze strony https://zatorland.pl/wp-content/uploads/2022/04/zatorland-interaktywna-mapa-bez-tla.png
źródło: strona ZATORLAND

Każdy z parków dostarcza odwiedzającym nowych doznań i rozrywki na najwyższym poziomie. Świetnie spędzą tutaj czas całe rodziny! Oprócz tematycznych parków rozrywki w Zatorlandzie dla zwiedzających dostępny jest również Lunapark, który z roku na rok się rozrasta i oferuje coraz lepszą zabawę. Bez wątpienia, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Swoją przygodę do Zatorlandu odbyliśmy w 2021 roku, kiedy to Wojtuś miał 4 latka a Wiktoria skończony roczek. Z własnych doświadczeń możemy stwierdzić, że Park zaspokoił wszystkie nasze oczekiwania. Dzieci, nawet takie małe jak nasze, nie nudziły się w nim nawet przez chwilę. Podczas naszej wizyty odwiedziliśmy wszystkie parki tematyczne i każdy z nich okazał się wyjątkowy i interesujący. Jednak ze względu przyszłego paleontologa w naszej ekipie, pozwólcie, że w tym wpisie poświęcimy większą uwagę dinozaurom. 🙂

DINO ZATORLAND

Nie bez przyczyny, jeżeli mówimy o Zatorlandzie, to nasze pierwsze skojarzenia wędrują w kierunku zamierzchłej przeszłości i prehistorycznych stworzeń stąpających po ziemi. Dino Zatorland, bo o nim tu mowa, to bez wątpienia największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów. I nie są to tylko przechwałki właścicieli, tylko potwierdzony pomiarami i certyfikatem fakt. Jest to bez wątpienia chluba tego miejsca i jeżeli chodzi o nas, to największa atrakcja.

Niebywałą zaletą parku jest już jego położenie. Park zlokalizowany jest w lesie i na własnej skórze odczuliśmy walory tego miejsca. Park odwiedziliśmy w lecie i spacer leśnymi alejkami okazał się dla nas zbawieniem w upalny dzień.

Nasza rada:

Jeżeli zależy Wam na zobaczeniu dinozaurów w miarę luźnej atmosferze i bez większych tłumów, to radzimy udać się do niego od razu po przyjeździe. Oczywiście mówimy tu o godzinach porannych, kiedy to park zapełnia się dopiero zwiedzającymi. W późniejszych godzinach park szybko się zapełnia i trzeba liczyć się ze wzmożonym ruchem przy eksponatach.

W parku dinozaurów naprawdę możemy poczuć się jak w Jurasic World. Kto widział ten film ten wie, jaki klimat panował na filmowej wyspie. Musimy przyznać, że organizatorom udało się go odtworzyć. Podczas spaceru możemy zaobserwować około 100 różnych dinozaurów! Z czego zdecydowana większość porusza się, wydaje dźwięki, wykluwa z jaj a nawet sika na zwiedzających! Przy każdym z eksponatów znajdują się tabliczki informacyjne, które opisują te pradawne gady. Dinozaury jakie tu zobaczymy są wszelkich rozmiarów, od malutkich do tych całkiem dużych. Znajdziemy tu też około 17 dinorodzin. Szczególną uwagę odwiedzających z pewnością przykuje groźny T-REX, latający Pterozaur, olbrzymie Megalozaury. W parku znajduje się też największy na świecie ruchomy dinozaur- ARGENTYNOZAUR, który ma aż 35 metrów długości. Ścieżka edukacyjna przebiega leśną żwirową drogą z licznymi drewnianymi pomostami.


Może Ci się również spodobać:
Winter Kindgom Energylandia- miejsce dla całej rodziny

Dookoła otaczają nas wysokie, stare drzewa, parująca woda, mgła. Dodajcie do tego jeszcze odgłosy dinozaurów i filmowy nastrój mamy gwarantowany. Sama ścieżka, chociaż przejezdna dla czterokołowców, to jednak nie okazała się dla nas zbyt wygodna do spacerowania z roczniakiem w wózku na pokładzie. I jest to jedyne zastrzeżenie jakie mamy do tego miejsca. Wózki z większymi kołami z pewnością sobie poradzą. 🙂

Wzdłuż ścieżki znajdują się tez miejsca gdzie zmęczeni odkrywcy mogą chwilę odsapnąć i nabrać sił, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. O np. takie w jaju dinozaura :).

Zatorland
Coś nam się wykluło 🙂

Na końcu trasy czeka na nas cała masa dodatkowo płatnych atrakcji: pływające łódki, koparki. A także Muzeum Szkieletów i Skamieniałości oraz sklepik z pamiątkami. W parku istnieje możliwość zorganizowania lekcji prowadzonej przez nauczyciela, czy uczestniczenia w warsztatach paleontologicznych. Podczas warsztatów, młodzi paleontolodzy, pod czujnym okiem Ekspertów Parku Rozrywki Zatorland i za pomocą specjalistycznych narzędzi, mogą odkryć prehistoryczne stworzenia ukryte w gipsowych skałach.

Przydatne informacje.

W parku dzieci, w każdym wieku są bardzo mile widziane, świadczą o tym przede wszystkim pokoje dla rodziców z małymi dziećmi, w których znajdziemy przewijaki. W strefie gastronomicznej dostępne jest specjalne menu dla maluchów.

Co zjeść?

Jeżeli już o jedzeniu mowa to w parku jest dostępnych kilka miejsc gastronomicznych gdzie kupimy coś do jedzenia. Serwowane dania to głównie frytki, hamburgery, sałatki. W innych miejscach dostępne są lody, ciasto, dania obiadowe czy nawet naleśniki, chociaż przyznać trzeba, że cena takie obiadu jest dość droga. Za kawę zapłacimy około 12 zł, za porcję naleśników 24 zł, gałka lodów kosztowała 7 zł( podane ceny są z 2021 roku, obecnie weźcie pod uwagę wszechobecną inflację i podwyżki). Na teren parku można zabrać własne jedzenie i napoje z zewnątrz.

Dla kogo park rozrywki?

Tak naprawdę to w parku super bawić się będą całe rodziny. Zarówno dla maluchów jak i tych starszych dzieci znajdzie się coś ciekawego. Jeżeli chodzi o nasze maluchy, to podczas naszej wizyty w parku miały odpowiednio 4 latka i 1 rok. Zarówno jedno jak i drugie nie chciało parku opuszczać. Musimy jednak przyznać, że im dziecko starsze, tym z większej ilości atrakcji będzie mogło skorzystać. Myślę, że idealnym wiekiem do korzystania z wszystkich atrakcji jest 5-6 lat, chociaż tak jak wspominałam już wcześniej, maluchy również będą się super bawić.

Bilety

Do nabycia mamy bilety jedno i dwudniowe. Aktualne ceny dostępne są na stronie organizatorów. Ceny wahają się od:

  • 89,90 zł za bilet normalny jednodniowy
  • 79,90 za bilet jednodniowy ulgowy( dzieci od 96 cm wzrostu do 16. roku życia, seniorzy 65+ na podstawie dokumentu tożsamości)
  • dzieci do 96 cm wzrostu wchodzą za 2 zł

Warto na bieżąco sprawdzać ofertę organizatorów oraz szukać promocji na innych stronach, ponieważ te zdarzają się całkiem często. Warto jeszcze napomknąć, że dzieci w dniu urodzin do parku wchodzą za symboliczną 1 zł. Warunkiem jest okazanie dokumentu potwierdzającego datę urodzenia.

Godziny Otwarcia

Obecnie park jest jeszcze zamknięty i przygotowuje się do sezonu wiosennego, który rozpocznie się już 15 kwietnia.

Podsumowanie

Myślę, że mina Wojtka po wizycie w parku jest najlepszą recenzją. Szczęście, radość i pasja w jego oczach to dla nas najlepszy dowód na to, że jest to miejsce wprost idealne dla dzieci. Do dzisiejszego dnia wspomina nam tą wycieczkę i wypytuje kiedy tam znowu pojedziemy. Nie mówimy nie ;). Póki co zapraszamy na naszą mini galerię zdjęć z wyjazdu. Od razu przepraszam za jakość fotek, akurat były to czasy kiedy zdjęcia wykonywałam tosterem. 😉

Do zobaczenia wkrótce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *