Bon Turystyczny 2023- poradnik dla spóźnialskich

Zapewne sporo z Was posiada jeszcze nie wykorzystany Bon Turystyczny. Piszę zapewne, ponieważ my sami nie wykorzystaliśmy jeszcze naszego w pełni.. Niestety sezon chorobowy nie odpuszcza i my swoją szansę niestety przegapimy. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, abyście to właśnie WY skorzystali z tego urlopowego dofinansowania. A jest obecnie na to ostatni już moment. Co to ten bon? Do kiedy? Na co go wykorzystać? Czytajcie dalej ten artykuł a z pewnością wszystkiego się dowiecie.

Bon Turystyczny- co to?

Na początku słów kilka krótkiego wstępu czym tak właściwie jest ten Bon Turystyczny? Pamiętacie początki pandemii? Był to szczególnie nieprzyjazny czas dla branży turystycznej. Pozamykane hotele, sklepy, atrakcje? Wszechobecne testy, rygor, kwarantanny? Wiele mniejszych hoteli musiało się zamknąć, wiele stanęło na granicy bankructwa. Polski rząd wychodząc wówczas na przeciw polskim rodzinom i branży turystycznej wymyślił program nazwany BONEM TURYSTYCZNYM. Wspomniany wcześniej bon turystyczny to narzędzie, które miało pomóc branży turystycznej i udzielić wsparcia finansowego polskim rodzinom w czasach pandemii COVID-19. Bon przybiera postać elektronicznego bonu i należy się KAŻDEMU DZIECKU do ukończenia 18 roku życia.

Ile możemy dostać i na co wykorzystać?

Bon Turystyczny opiewa na 500 zł i można go wykorzystać :

  • Do opłacenia pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.
  • Do sfinansowania wyjazdy zorganizowane przez organizacje pożytku publicznego lub przedsiębiorcę turystycznego: ” zielone szkoły”, obozy, ferie.
  • Dodatkowo bonem opłacicie również atrakcje, bilety wejściowe do parków rozrywki, wystawy.
bon turystyczny

I najważniejsze!

Jeżeli jeszcze nie wykorzystaliście swojego bonu to możecie to zrobić do KOŃCA MARCA! Wprawdzie wygenerowanie bonu jest możliwe wyłącznie do 31 marca 2023 roku i niestety nie słychać o planach przedłużania akcji na kolejne miesiące.

Na szczęście już od dawna wiele atrakcji oferuje możliwość płatności z wyprzedzeniem. I to jest fantastyczna wiadomość dla wszystkich spóźnialskich.

Nie musicie od razu realizować wycieczki, wystarczy, że wygenerujecie swój bon i opłacicie nim wejściówki do parków rozrywki lub innych miejsc, gdzie istnieje możliwość kupienia dzisiaj i korzystania w przyszłości.

Miejsca w których możecie wykorzystać Bon znajdują się w Katalogu bazy turystycznej, który jest dostępny TUTAJ. Przygotowanie listy koordynuje Polska Organizacja Turystyczna.

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy udało się Wam zrealizować Bony, dajcie znać w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Comment

  1. Artykuł na temat bonu turystycznego jest bardzo pomocny dla osób, które spóźniły się z wykorzystaniem tego świadczenia. Zawiera konkretne informacje na temat terminów, procedur i dokumentów potrzebnych do skorzystania z bonu. Cieszę się, że znalazłem ten artykuł, gdyż teraz mam pełną wiedzę na temat tego programu i wiem, jak mogę z niego skorzystać. Polecam przeczytanie tego artykułu osobom, które również są spóźnione z wykorzystaniem bonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *