7 miejsc nad polskim morzem, które warto odwiedzić po za sezonem.

Kto powiedział, że polskie morze należy odwiedzać tylko w lecie? Szczerze powiem, że nie jesteśmy fanami polskich plaż w pełni sezonu. Znacie to? Parawan koło parawanu, wyścig kto wybierze sobie miejsce bliżej morza i wędrówki wśród parawanowych labiryntów. Oczywiście to też ma swój urok i tak właśnie wspominam wyjazdy nad morze za młodzieńczych lat.

Dzisiaj pokażemy Wam, że polskie morze jest piękne o każdej porze roku 🙂 Również wtedy, gdy temperatura niezbyt zachęca do przesiadywania na plaży. Bo jak to mówią, nie ma nieodpowiedniej pogody, tylko są nieodpowiednie ubrania. 😀

My w naszą podróż nad Morze Bałtyckie wybraliśmy się na długi weekend majowy. Była to pierwsza wizyta dzieci nad morzem i pierwsza tak długa podróż samochodem. Od razu nastawialiśmy się głównie na spokojne spacerowanie po plaży i dużo zwiedzania.

Oto 7 miejsc nad morzem, które warto odwiedzić po za sezonem.

Jastarnia

Ta niezwykle urokliwa miejscowość w województwie pomorskim, powiecie puckim na mierzei Helskiej. Uznaliśmy, że będzie dla nas świetną bazą noclegową podczas naszych wojaż. I nie pomyliliśmy się. Jeżeli szukacie spokoju, ciszy, morza na wyciągnięcie ręki to nie mogliście lepiej trafić. Zwłaszcza, że po za sezonem wakacyjnym, przebywają tu głownie emeryci i kuracjusze. Wprawdzie większość budek z jedzeniem i restauracji otwiera się w lecie to jednak nie brakowało nam pysznego jedzenia. 🙂

Hel

Tego miejsca chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, miejscowość położona na cyplu Mierzei Helskiej. Ośrodek turystyczny, nadmorskie kąpielisko, garnizon Marynarki Wojennej z portem wojennym. Warto tu przyjechać, żeby po przechadzać się klimatyczną Ulicą Wiejską, spacerować długą, szeroką piaszczystą plażą, zobaczyć latarnie morską czy przede wszystkim( zwłaszcza jeżeli chodzi o dzieci 😉 ) odwiedzić Helskie Fokarium.

Westerplatte

Miejsce historyczne, które zdecydowanie powinien odwiedzić każdy Polak. Symbol wybuchu II Wojny Światowej. Położone jest w północno-wschodniej części Gdańska na wyspie Portowej. Sam półwysep jest duży i znajduje się na nim wiele miejsc upamiętniających ten straszny czas w historii Polski i świata. Zdecydowanie warto się tam wybrać, również z dziećmi.

Gdańsk

Gdańsk to bez wątpienia jedno z naszych ulubionych polskich miast. Przyjeżdżając tu czuje się zupełnie inną energię. Miejsce gdzie tradycja miksuje się nowoczesnością a w powietrzu czuć nutkę europejskiego wiatru. Trochę poetycko…? Bez dwóch zdań odwiedzenie tego miasta jest punktem obowiązkowym na naszych nadmorskich wojażach.

Gdynia

Skoro odwiedzamy Gdańsk to nie może nas zabraknąć również w Gdyni. Warto tu przyjechać chociażby dla Oceanarium, które bez wątpienia jest warte odwiedzenia.

Molo w Sopocie im. Jana Pawła II

To niewątpliwie najbardziej atrakcyjna wizytówka Sopotu, do której przyjeżdżają turyści z całego świata. Jest to też najdłuższe i najpopularniejsze molo nad Bałtykiem. Co ciekawe ma prawie 0,5 km długości a na jego końcu stężenie jodu w powietrzu jest prawie dwukrotnie większe niż na lądzie. To daje mu bez wątpienia miano jednych z najbardziej wyjątkowych miejsc nad polskim morzem.

Park Ewolucji- Sławutówko

Wspominaliśmy już, że Wojtek jest wielkim fanem dinozaurów i głównym prowodyrem do odwiedzania Parków Dinozaurów. Kiedyś na pewno stworzymy wpis z porównaniem wszystkich, które udało się nam już odwiedzić. Jak się okazuje Polska dinozaurami stoi i nad morzem nie mogło zabraknąć miejsca gdzie można pobyć w towarzystwie tych prehistorycznych gadów. Jeżeli również macie przyszłych paleontologów na pokładzie albo znudzi się Wam wdychanie jodu to zdecydowanie polecamy odwiedzić ten park, żeby spędzić w nim kilka godzin. W parku znajduje się nie tylko ścieżka dinozaurów, czy historia człowieka prehistorycznego. Jest tam też super plac zabaw, rollercoaster, przejechać się pojazdami Flinstonów. Jeżeli już traficie do parku koniecznie nie przegapcie batyskafu, który zabierze Was w podróż po prehistorycznym morskim świecie. Serio na nas zrobił duże wrażenie, chociaż przyznaję, że dla bardzo wrażliwych dzieci może okazać się zbyt mocną atrakcją.

Jak widzicie nad polskim morzem jest wiele atrakcji również po za sezonem. Oczywiście tych miejsc jest dużo więcej. Sami nie znamy jeszcze wszystkich tych miejsc i bez wątpienia każda podróż to dla nas nowe odkrycia i zachwyty. Zainspirowani do podróży? Dajcie koniecznie znać, gdzie w tym roku spędzacie swoją majówkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *